Kryeministri italian uron Edi Ramën për fitoren

Kryeministri italian uron Edi Ramën për fitoren

Gjendet një grua e vdekur në banesën e saj në Çair
Edi Rama e fillon mëngjesin me një lajm të mirë (FOTO)
Incident i përgjakshëm në Shkup, një polic shkelet me makinë, tjetrin e rrahin me grushta
Tronditet Maqedonia: Fqinji me çekiç vret një person dhe katër antarë tjerë të familjes

Pas kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, një tjetër urim vjen për fitoren e kryeministrit Edi Rama, pas avantazhit të thellë që siguroi në zgjedhjet e 25 qershorit, ndërsa është afër sigurimit të 74 mandateve, njofton Klan Kosova.

Me anë të një mesazhi, kryeministri italian, Paolo Gentiloni i ka shprehur urimet e tij homologut shqiptar. Mes të tjerash Gentiloni theksoi se PS është një shembull i veçantë, ndërsa u drejtori urimet e tij gjithë shqiptarëve.
“Një fitore e merituar për Shqipërinë. PS, është një shembull i veçantë, urime gjithë shqiptarëve”, tha kryeministri.Po sot, kancelarja Merkel uroi kryeministrin për fitoren me një mesazh ku shkruan edhe për takimin e ardhshëm.“Urime të merituara. Pres të takohemi për pak ditë”, ka shkruar kancelarja gjermane.

Politikanja e fuqishme evropiane dhe kryeministri pritet të takohen në Trieste, Itali./klankosova

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.