Kujdes, Instagram tani tregon nëse bëni ‘screenshot’

Kujdes, Instagram tani tregon nëse bëni ‘screenshot’

Tani mund të përdorni Facebook Live edhe në kompjuter
Samsung Galaxy S8 vjen më 29 mars, ulet çmimi i S7 Edge
Tani Google ju tregon Kiblën (Foto, app)
VIDEO | Prodhuesi i parë i telefonit të mençur mbush 20 vjet në treg

Pritet të bëhet edhe më e vështirë ta ‘ngacmoni’ dikë në mënyrë sekrete në Instagram.Aplikacioni në pronësi të Facebook ka filluar testimin e një veçorie e cila i lejon ndjekësit tuaj ta dinë nëse i keni bërë screenshot storjes së tyre.Veçoria e frymëzuar nga Snapchat pritet të lansohet shumë shpejt në aplikacionin për fotografi dhe aktualisht është duke u testuar në Japoni, transmeton Gazeta Express.
Kjo vjen pas lajmeve se Instagram ka lansuar një vegël e cila i lejon ndjekësit ta dinë saktë se sa shumë keni qëndruar në aplikacion.Aplikacioni tani do t’i paralajmërojë përdoruesit nëse screenshot-i i tyre në një storje do të rezultojë në një njoftim shqetësues.Përdoruesit do të kenë një ‘screenshot falas’ dhe më pas do të shohin një paralajmërim që thotë se ndjekësit do t’i dërgohet njoftim për çdo screenshot të ardhshëm.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.