Kujdes nëse djersitni natën, këto janë sëmundjet nga të cilat mund të vuani

Kujdes nëse djersitni natën, këto janë sëmundjet nga të cilat mund të vuani

Pse sinqeriteti është gjithmonë gjëja më e mirë
Ana e errët e depilimit që askush nuk ta ka thënë dhe që duhet ta dish
Disa truke për të mbijetuar me takat
A dini si ndikon dashuria në trupin tuaj?

Të djersitësh gjatë natës është normale nëse jeni me një ambient me temperatura të larta apo nëse mbani veshur rroba të trasha. Por nëse dhoma ku flini nuk ka temperatura të larta dhe ju sërish zgjoheni të djersitur, kjo është një shenjë se për probleme shëndetësore, të cilat janë:

1.Vuani nga temperatura e brendshme trupit

Kjo është ndër arsyet më të zakonshme se përse djersitet trupi. Një dhomë e fjetjes që ka temperaturë të lartë mund t’i ngrejë edhe temperaturat e trupit. E njëjta gjë ndodh edhe nëse keni veshur rroba të trasha.

  1. Apnea e gjumit

Apnea e gjumit, që do të thotë se keni vështirësi të merrni frymë kur bini të flini. Çdo sulm i apnesë çon në një shpërthim të papritur të kortizolit (hormon i stresit). Nëse i keni këto simptoma mos i ngelizhoni./tesheshi.com/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.