Kujdes pamje të rënda – Rusi, kampion bote në peshëngritje vritet në një përleshje në rrugë

Kujdes pamje të rënda – Rusi, kampion bote në peshëngritje vritet në një përleshje në rrugë

Tri ministri për Aleancën për Shqiptarët, ja kush janë?!
Serbi, myslimanët falen me xhami të rrënuar
Shiu shkakton lum te Çairçania në Shkup (Video)
E pabesueshme ajo çfarë ka ndodhur në Bogovinë

Rusi, Andrey Drachyov, Kampioni i botës në peshëngritje humbi jetën në spital pasi mori lëndime të rënda në kokë pas një përleshjeje në rrugë në qytetin Khabarovsk.
Ngjarja u regjistruar në ambientet e jashtme të një lokali të dielën dhe e gjithë skena tronditëse është filmuar në kamera.
Nga pamjet duket se mes 22 vjeçarit dhe vrasësve të tij nuk ka qenë një sherr i rastësishëm por një dakordësi për të zgjidhur konfliktin me përleshje.
Pamjet janë publikuar në një kanal të Telegram, Mash


Kundërshtari i tij duket i trajnuar mirë në artet marciale dhe pasi e rrëzon në tokë Drachyov e qëllon disa herë në kokë para se të ndërhyjnë rojet e sigurisë të lokalit para të cilit ndodhi përleshja.
Policia lokale deklaroi se Drachyov humbi jetën në spital për shkak të dëmtimeve të rënda. Sipas të dhënave paraprake, shkaku i vdekjes ishte një dëmtim kraniocerebral, “tha policia lokale në deklaratë.
Vrasësi i identifikuar si Anar Allakhveranov është shpallur në kërkim.
Drachyov ishte kampion bote në peshëngritje për të rinj në vitin 2008 dhe në 2011 mori
medaljen e argjendtë në kampionatin botëror në nivel të lartë.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.