Kush është kundërshtari i Shkëndijës në Evropë, karakteristikat e tij

Kush është kundërshtari i Shkëndijës në Evropë, karakteristikat e tij

Skandal ne Shkup, 25 vjeçari dhunon vajzën gjashtë vjeçare
Agron Halimi, shqiptari që drejton degën e LSDM-së në Haraçinë: ja ç’na bashkon me Zaevin
“TIKA ka dhënë kontribut për zhvillimin e Shqipërisë”
Banorët e Tetovës nën ankth, frikë nga vërshimet

Ekipi KF Trakai është nga qyteti Trakai, që gjendet ne jug-lidnje të Lituanisë, qytet me 5 mijë banorë në vitin 2010. Derisa Shkëndija ngjyra karakteristike i ka kuq e zi, ekipi KF Trakai ngjyrat e tij i ka verdh e kaltër, njofton shprehja.

Ekipi është themeluar në vitin 2005 dhe ka një fushën e futbollit me kapacitet prej 5 mijë vende, diku 200 vende më shumë se numri i përgjithshëm i popullsisë në atë vend, njofton shprehja.

Suksesin më të madhë e arriti në vitin 2014 duke u kualifikuar në kategorinë më të lartë të futbollit lituanez, A Lyga. Në sezonin e parë u renditën të katërtit në tabelë, ndërsa dy sezonet në vazhdim, 2015-2017 arritën suksesin më të lartë, duke u renditur të dytët në kampionat./shprehja.com

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.