Kushdo që thërret Allahu Ekber do të qëllohet për vdekje

Kushdo që thërret Allahu Ekber do të qëllohet për vdekje

Shpërthimi në Bruksel: Ndiqni live çfarë po ndodh në kryeqytetin belg (Video)
Komandant Hoxha godet Berat Buzhalën: Kujdes me bacin se nuk fitohen lekë tuj ofendu të tjerët! (FOTO)
Humoristi tallet me kandidatët
VIDEO | Festa e Flamurit kombëtarë festohet edhe në Rusi

Kryebashkiaku i Venedikut ka deklaruar se kushdo që thërret “Allahu Ekber” në sheshin e famshëm të Shën Markut do të qëllohet për vdekje pas tre hapash.
Luigi Brugnaro tha gjithashtu se qyteti italian ishte më i sigurt se Barcelona, ​​ku terroristët vranë 13 persona.

Sipas The Times, Brugnaro tha: “Ne mbajmë qëndrimin tonë. Nëse dikush shkon në Sheshin e Shën Markut duke thirrur ‘Allahu Ekbar’, ne do ta qëllojmë.

“Një vit më parë, thashë pas katër hapave, tani po them pas tre hapave.”

Pikat kryesore turistike në Milano, Romë, Bolonjë dhe Torino kanë rritur sigurinë në zonat e këmbësorëve. Megjithëse Italia nuk ka pësuar ndonjë sulm në territorin e saj, Isis ka paralajmëruar disa herë se vendi është në listën e radhës.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.