Ky do të jetë drejtori i ri shqiptar i Spitalit të Kumanovës

Ky do të jetë drejtori i ri shqiptar i Spitalit të Kumanovës

Zgjedhet drejtor i ri një shqiptarë nga Velesi
Rasti “Monstra”, për shkaqe shëndetësore lirohet edhe Fejzi Aziri
Qeveria ndan 10 milion euro subvencione për bujqit
Një aksident i rëndë i merr jetën një shkupjani

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Aleanca për Shqiptarët janë duke vazhduar bisedimet për ndarjen e posteve në eshalonin e dyte dhe të tretë.

Në vazhdën e këtyre bisedimeve, tani më janë caktuar emrat e funskionarëve të partive politike që do drejtojnë drejtoritë dhe institucionet e ndryshme në vend.

Agjencia e lajmeve INA, mëson se Drejtori i ri i Spitalit të Kumanovës pritet të zgjidhjet mjekur Bedri Veliu nga Kumanova. Veliu pritet të caktohet në postë si propozim i LR-PDSH-së. (INA)

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.