Ky është kandidati i BDI-së për komunën e Tearcës (Foto)

Ky është kandidati i BDI-së për komunën e Tearcës (Foto)

Zbulohet vjedhësi 44 vjeçar i barnatores në Çair të Shkupit
Ja pamjet e “terrorizimit” të skuadrës së ‘Skëndërbeut’ nga policia maqedonase (Video)
Ja opsionet e Selës e Aleancës për Qeverinë e Zaevit?!
Babë e bir nga Haraçina plagosin një person në Shkup

Jozyrtarisht nga burime të besueshme brenda degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Komunën e Tearcës portali fol.mk mëson se kandidat për kryetarë të kësaj komune si propozim i nëndegëve kryesore tashmë është caktuar mjeku Agim Xhelili nga vendbanimi Përshefcë. Përndryshe, z Xhelili ka qenë edhe deputet i BDI-së në mandatin 2011-2014.Gjithashtu nga i njëjti burim mësohet se propozimi i Agim Xhellit, ka ngjallur edhe pakënaqësi të theksuara në këtë degë, sidomos nga nëndegët më të mëdhaja të kësaj komune si nëndega Dobroshtit dhe Nerashtit.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.