Ky është kufiri me i çuditshëm në botë!

Ky është kufiri me i çuditshëm në botë!

11 të vërteta të cilat duhet t’i dini patjetër!
9 muaj të shtatzënisë në 4 minuta, shikojeni çfarë ndodh hap pas hapi
Keni pasur ankthin e natës që ju kanë rënë dhëmbët? Kjo ëndërr ka interpretim të tmerrshëm
10 fakte që ndoshta nuk i keni ditur për muajin e Ramazanit

Ndonëse shumica e shteteve në botë i ndajnë territoret e tyre me  anë të maleve, Kina dhe Mongolia kanë vendosur që territoret e tyre t’i ndajnë në një mënyrë krejtësisht tjetër, shkruan Indeksonline.

Dy shtetet fqinje kane vendosur te ndërtojnë 2 dinozaur që puthen ne kufirin ndërmjet dy shteteve. E gjithë kjo për të treguar në një farë mënyre vëllazërimin.

Ndërsa, arsyeja pse janë zgjedhur dinozaurët është sepse pikërisht në këtë vend janë gjetur fosilet më të vjetra të tyre./Indeksonline

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.