Ky është studenti i parë shqiptar që po punon për Samsung

Ky është studenti i parë shqiptar që po punon për Samsung

Kjo shtëpi e viteve të 60-ta kushton 2.5 milionë euro, shikojeni nga brenda që të dashuroheni në të (FOTO)
Duke luajtur në ujërat e turbullta gjejnë pitonin dy herë më të madh se ata, shikoni çfarë i bënë adoleshentët gjarprit vdekjeprurës (Foto/Video)
Britania ndërron ngjyrën e paketave të cigareve në të gjelbër, arsyeja do t’iu befasojë
Histori prekëse, kështu kjo vajzë ua kishte paguar banorëve borgjet “veresi”

Studenti i vitit të dytë në Fakultetin e Shkencave Kompjuterike dhe Inxhinierisë, në UBT, Durim Klaiqi, është punësuar në kompaninë e njohur botërore, SAMSUNG. Ai është punësuar në pozicionin e Theme Designer, duke u bërë kështu shqiptari i parë që bëhet pjesë e stafit të kësaj kompanie.

I riu arriti të bëhet pjesë e kësaj kompanie pasi kishte përpiluar një portfolio që jep shembuj konceptualë për stilin e dizajnit, gjë që u vlerësua pozitivisht nga ekipi i Samsung në dy pika kryesore, dizajn kualitativ dhe një trajtë unike të dizajnit.

Klaiqi është duke punuar në sektorin e kësaj kompanie, të quajtur “Samsung Themes”, i cili është një shërbim që ofron personalizimin e pajisjes Android, përmes ndërrimit të User Interface./tesheshi.com/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.