Lëvizja BESA zgjodhi kryetarin në Tetovë, ja kush është

Lëvizja BESA zgjodhi kryetarin në Tetovë, ja kush është

Lëkundje tërmeti, por pritet një tërmet i fuqishëm. Ja ku
ZYRTARE: Kandidati i ASH-së për Çairin, profesori Avdiu (FOTO)
Mashtrimi i madh i shqiptarëve të Maqedonisë në vitin 1944 kur u shpallë republika popullore, ja historia e vërtetë
Bastiset shtëpia e gazetares, fakte shtesë për rrahjen e Selës (VIDEO)

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes BESA – Dega e Tetovës, ka mbajtur një mbledhje në zyrat e BESËS në Tetovë, ku është biseduar për situatën e përgjithshme politike dhe parapërgatitjet për zgjedhjet lokale, ku në rend dite ka qenë edhe përzgjedhja e kryetarit të Degës për BESËN e Tetovës.

Në një proces demokratik sipas parimit një “anëtar një votë”, mes kandidatëve të kualifikuar, në mënyrë unanime nga nëndegët e BESËS në Tetovë dhe struktura e saj, për kryetar dege të Lëvizjes BESA në Tetovë e zgjodhën, profesor Gazmend Aliu, raporton Almakos.

Të pranishëm gjatë ktëij procesi ishin edhe kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, dhe anëtari i Kryesisë Qendrore, Adnan Azizi.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.