Luiza Gega braktis botërorin e atletikës për shkak të lëndimit

Njeriu më i fortë në Kosovë me plot fëmijë
Volejboll femra, Mërtiri optimist për Ligën e Europës
Haxhimusa: Synojmë medalje në Kampionatin e Kosovës
Notarët fillojnë të parët garat për Kosovën


Luiza Gega braktis botërorin e atletikës për shkak të lëndimit
Atletja shqiptare, Luiza Gega, e cila do të garonte sot në mbrëmje në garat kualifikuese të 3000 metrave me pengesa për femra, ka pësuar një dëmtim në këmbë gjatë përgatitjeve për këtë garë.

Ajo ka ndjerë dhimbje të vazhdueshme dhe u konfirmua se riaftësimi i saj nuk do të ishte në kohë. 

Gega ishte në baterinë e dy të kualifikueseve të kësaj gare në botërorin e Londrës, garë që për fat të keq ajo nuk do ta zhvillojë.

Në këtë……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.