Maqedonia kërkon në përfaqësuese talentin e klubit zviceran

Notarët tanë zhgënjejnë
Thaçi në "San Siro" për ta përkrahur ekipin "Shkëndija”
Kosova do të defilojë përkrahë 49 shteteve tjera të Evropës
Parisi do të organizojë Lojërat Olimpike Verore më 2024, Los Anxhelos në vitin 2028


Maqedonia kërkon në përfaqësuese talentin e klubit zviceran
Përveç Ezgjan Aliut, Maqedonia tashmë mund të ketë në përfaqësuesen e saj të futbollit edhe një lojtar tjetër nga Zvicra. Bëhet fjalë për mesfushorin 16 vjeçar nga Würenlos AG, Amel Rustemoski.


Amel Rustemoski


Rustemoski luan për GC në U18. Megjithatë ai ka marrë një ftesë nga trajneri  maqedonas Igor Angelovski, për ndeshjen miqëosrë kundër Turqisë (e hënë) dhe për ndeshjen kualifikuese të shtunën kundër Spanjës, shkruan……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.