Marc Marquez pole në Austri, i 70-ti në karrierë

Valentino Rossi: Do të bëjë maksimumin tim për t’u kthyer sa më shpejt
Njeriu më i fortë në Kosovë, paralajmëron një çudi…
Kulla atraktive, sivjet edhe ndërkombëtare
KOK prezanton sportistët që shkojnë në Festivalin Olimpik Evropian


Marc Marquez pole në Austri, i 70-ti në karrierë
Marc Marquez, fluturon edhe në Spielberg në cirkuitin e Cmimit të Madh të Austrisë duke regjistruar pole-position e 5-të sezonal dhe të 70-tin në karrierë. Kampioni në fuqi i Botës regjistroi një kohë fantastike duke mos u dhënë asnjë mundësi rivalëve të tij. Marquez e ndali kronometrin në 1 minutë 23 sekonda e 235 të mijtat, dhe falë kësaj xhiroje fenomenale la pas dy motorët Ducati që ishin në një formë të jashtëzakonshme. Andrea Dovizioso dhe Jorge Lorenzo do ta nisin garën e……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.