Me pasaportë të Maqedonisë në këtë shtet të bukur prej sot pa viza

Me pasaportë të Maqedonisë në këtë shtet të bukur prej sot pa viza

Kamikazi i ISIS-it hedh veten në erë, dhjetëra luftëtarë kurdë e pësojnë keq – pamjet rrëqethëse filmohen me dron (Video, +18)
Fjalimi i Mesila Dodës në Parlament: O ju muslimanë e të krishterë, për hir të Zotit e të familjes mos votoni martesat gej! (VIDEO)
Vendi ku dalja ishte 100%
Ja çfarë thotë Ministria e Shëndetësisë për vdekjen e 31-vjeçares

Shtetasit e Maqedonisë pa viza do të kenë mundësinë të udhëtojnë në shtetin e Katarit, ndërsa vendimi tanimë ka hyrë në fuqi, informon INA.
Autoritetet e këtij vendi theksuan se kjo masë lehtësuese vlen për 80 shtete me qëllim të zhvillimit të turizmit dhe aviotransportit.
Qytetarët e 33 shteteve mund të qëndrojnë në Katar për 180 ditë pa vizë, ndërsa ata nga 47 shtete kanë të drejtën e qëndrimit 30 ditësh.

Në listë janë edhe Britania e Madhe, SHBA, Kanadaja, India, Afrika e Jugut, Australia, ndërsa nga vendet e Lindjes së Mesme është vetëm Libani. /ina

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.