Ministria e Brendshme: Ja si ndodhi vrasja e katërfishtë në Gllumovë të Shkupit

Ministria e Brendshme: Ja si ndodhi vrasja e katërfishtë në Gllumovë të Shkupit

Paditet penalisht një mjek i Shkupit për pranim ryshfeti
Humb një 19 vjeçare nga Gostivari
Një tërmet 4.5 ballë godet Kroacinë
Avokatja muslimane nxirret jashtë gjykatës për shkak të mbulesës

Këtë mëngjes është raportuar për një incident në Gllumovë të Shkupit, ku janë vrarë katër persona. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 10.oo ku vrasësi për arsye të panjohura ende ka varë vëllain, dy nipërit dhe më pas edhe veten.

“Sot rreth orës 10 nga ana e një personi është kryer vrasje e tre personave, një është vrarë në fshatin Gllumovë dhe dy në Kondovë. Njësiti Alfa ka kërkuar vrasin në fshatin Gllumovë, por i dyshuari ka kryer vetëvrasje. Vdekja u konstatua nga ndihma e shpejti dhe vrasësi dyshohet të jetë Shaban S. nga Gllumova. Tani pritet të kryhen hetimi për motivin e vrasjes si dhe të konfirmohet vrasësi”, tha Zëdhënësi i MPB-së, Toni Angelovski.

Dëshmitarët okular rrëfejnë se dorasi Shaban Sulejmani fillimisht ka shkuar në banesën e djemve te vet në lagjen “Gjorçe Petrov” . Atje i takon djemtë e vëllait Muminin, Arijanin, Bariun dhe fëmijt e vet, Nebiun dhe Zulqeflin. Djemtë e vet ikin. Bariun e plagos ne bark me dy plumba ndërsa Mumini dhe Arijani kanë vdekur në vend. Prej aty dorasi merr rrugën për në Gllumov e takon rrugës vëllanë e vet Abdylin. Vrasësi e shtyn viktimën në drejtim të veturës. I ndjeri ka tentuar të ik mirëpo dorasi qëllon me dy plumba afër zemrës dhe ai nuk arrin të mbijetojë.  Edhe pse të afërmit u munduan ta bindin ta dorëzohet dorasi kur i sheh policet në oborrin e shtëpisë vret edhe vetën..

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.