Mitko Çavkov ka përjetuar infarkt

Mitko Çavkov ka përjetuar infarkt

ZYRTARE: Dy superblerjet e Juventusit
AAK publikon ofertën që i kishte bërë VV-së, duke i dhënë postin e kryeministrit (Dokument)
Shkup: Familja nga Haraçina pëson aksident me fatalitet gjatë dasmës, vdes 14 vjeçarja
Ja çka u fol në takimin e liderëve shqiptarë

Ish drejtori i Byrosë Publike dhe ish ministri i Punëve të Brendshme, Mitko Çavkov, dje është pranuar në Klinikën e Kardiologjisë ku mjekët kanë konstatuar se ka përjetuar infarkt, konfirmojnë nga Ministria e Shëndetësisë për Portalb.mk.

Ai është sjell nga Spitali i Strumicës në Klinikën e Kardiologjisë, ku fillimisht është vendosur, ndërkaq pas dhënies së intervenimit ai e ka lëshuar Spitalin për ta vazhduar kurimin në spital privat.

“Me kërkesë të pacientit, ai e ka lëshuar Spitalin. Ne nuk mundemi ta ndalojmë nëse dikush do të shkojë”, thotë drejtori i Kardiologjisë, Bekim Pocesta.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.