31 C
Skopje
August 13, 2018
Informacione Rajoni dhe Bota

Murati: Habitem se si trajtohet me indiferencë mundësia që Lugina të jetë pjesë e Kosovës

“Megjithatë çdo ditë e më shumë po vazhdoj të habitem se si ka njerëz në këtë shoqëri të cilët e trajtojnë me indiferencë totale mundësinë që Presheva, Bujanoci e Medvegja, me popullsinë e tyre shqiptare, kontribuuese të vazhdueshme në luftën për liri, të jenë pjesë e Kosovës”, ka thënë Murati përmes Facebook.

Kjo sipas tij duke mbrojtur idenë e integritetit territorial dhe mbetjes në Kosovë të pjesëve të tri komunave veriore ku serbët janë shumicë dhe kanë vazhdimësi territoriale me Serbinë, të cilat sipas Muratit janë jo vetëm jolojale, por edhe e bëjnë në vazhdimësi shtetin e Kosovës jofunksional.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Pikëllimi i nënës-balenë me të voglin e ngordhur! (Foto)

shprehja

Riker: Referendumi është mundësi e mirë që të qytetarët të tregojnë se janë për të ardhmen pozitive të Maqedonisë

shprehja

Tragjedi: Familja strugane aksidentohet rëndë në Serbi, dy të vdekur

shprehja