14 C
Skopje
September 21, 2018
iTech

Nëntë shtetet që sjellin teknologjinë e re të SIM në iPhone

Modelet e reja iPhone XS dhe XS Max vinë me dy karta SIM. Vetëm nëntë vende të botës ofrojnë mbështetje për këtë teknologji.

Austria, Kanadaja, Kroacia, Republika Çeke, Gjermania, Hungaria, India, Spanja, Britania dhe SHBA-ja janë shtetet që e ofrojnë këtë.

Kartat elektronike eliminojnë nevojën për një fole fizike për kartat SIM./Indeksonline/

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

BE për Facebook-un: Transparencë ose gjoba

shprehja

Instagram ka gati disa tipare të reja

shprehja

Aplikacionit zyrtar të iOS do i zërë vendin Telegram X

shprehja