Nga Uragani Harvey, 20 familje shqiptare në Houston humbën gjithçka

Nga Uragani Harvey, 20 familje shqiptare në Houston humbën gjithçka

Video e vjedhjes së fundit në Prishtinë
Kjo është arsyeja e tmerrshme që shtyu babanë monstër nga Maqedonia ta vrasë foshnjën e porsalindur në Viti (FOTO)
Familjarët e tre foshnjeve të vdekur demantojnë ministrin Taravari
Policia jep detaje rreth incidentit të mbrëmshëm në kafeterin BARCODE

Të paktën 20 familje shqiptare që jetojnë në Houston janë dëmtuar rëndë nga fatkeqësia natyrore që ka prekur qytetin më të madh të Texas-it.

Ambasadorja shqiptare në SHBA, Floreta Luli-Faber, përmes një postim në Facebook shkruan se fatmirësisht nga kontaktet që ka pasur me autoritetet nuk ka fatalitete në njerëz, por të paktën 20 familje shqiptare kanë humbur shtëpitë, makinat, dhe të gjithë pasurinë që kanë pasur nga Uragani Harvey.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.