Një shpirt i djegur nga zjarri në Kondovë! (FOTO)

Një shpirt i djegur nga zjarri në Kondovë! (FOTO)

Turisti publikon Live të shtënat që lanë shtatë të plagosur, gjatë një zënke në Karolinën e Jugut (Video)
Ejup Halimi i BDI-së i përgjigjet akuzave të PSP-së
Erdogan uron 8 Marsin në shqip
RAMA: Shqiptarët të mos bien pre e provokimeve

Edhe kjo breshkë është viktimë e zjarrit të mbrëmshëm. Mijëra insekte e gjallesa tjera janë djegur mbrëmë në pyjet mbi fshatin Kondovë. Në vazhimësi, ka thirrje për të mos ndezur zjarre dhe thirrja ju drejtohet kryesisht bujqëve që punojnë tokat. Por, fatkeqësisht, disa prej tyre harrojnë se një shkrepje e tyre djeg mijëra shpirtëra. /SHENJA/