Njihuni me 81-vjeçaren nga Japonia që krijoi një aplikacion për Iphone

Njihuni me 81-vjeçaren nga Japonia që krijoi një aplikacion për Iphone

VIDEO | Prodhuesi i parë i telefonit të mençur mbush 20 vjet në treg
Aplikacioni që mund ta zëvëndësojë Whatsapp-in
Harroni iPhone 8! Ky iPhone 7 Plus Retro Edition është telefoni i momentit, mësoni çmimin marramendës
Samsung Galaxy S8 vjen më 29 mars, ulet çmimi i S7 Edge

Octogenarian Masako Wakamiya me shumë gjasa është më e aftë me kompjuterat sesa një i ri sepse ka arritur të krijojë një aplikacion për iPhone.

Javën e kaluar, 81 vjeçarja prezantoi aplikacionin e saj të parë. Ajo përdori kompjuter për herë të parë në moshën 60 vjeçare. Përpara se ti hynte pasionit, ajo kishte shërbyer për plot 43 vite punë në një bankë të rëndësishme në vend.

Në nder të traditës vendase Hinamatsuri, Wakamiya zhvilloi një aplikacion për iOS i cili ofron informacion mbi veshjet dhe kukullat tradicionale japoneze, njofton Pcw.

Përveç se ka zhvilluar aplikacionin në fjalë, e moshuara drejton një blog në gjuhën japoneze dhe angleze ku ndan me ndjekësit e saj klipe nga udhëtimet dhe mësime sesi të bëjnë art me Excel.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.