Notarët dolën të parafundit në disiplinën 100 metra stil i lirë

Liverpool hyn në garë për Mbappe
Kadriu thyen rekordin e Kosovës në 200 metra shpinë
Atalanta: Berisha, çështje e mbyllur
Warriors kampion në NBA


Notarët dolën të parafundit në disiplinën 100 metra stil i lirë
Notarët, Dren Ukimeraj dhe Dion Kadriu, kanë përfunduar edhe garën në disiplinën 100 metra stil i lirë, në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që po mbahet në Hungari. Të dy zunë pozitat 60 dhe 61 nga 62 garues në këtë disiplinë.

Ukimeraj pati kohën 57.56 sekonda, kurse Kadriu 57.62 sekonda. Garat për notin nuk mbarojnë këtu, pasi Dion Kadriu do të garojë nesër në 200 metra shpinë. Xhudisti, Arbër Kullashi, eliminohet në luftën e……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.