Pas festës së mbrëmshme me fitore nga United, sot filloi shkatërrimi i White Hart Lane (Foto)

Pas festës së mbrëmshme me fitore nga United, sot filloi shkatërrimi i White Hart Lane (Foto)

Gazeta Dello Sport, intervistë me Ballistët:Nëse na thirr UÇK-ja, jemi aty
Ronaldo përshendet me ‘Selam Aleyküm’ (Video)
Nesër në Zym mbahet gara e dytë automobilistike në disiplinën malore.
Sfida e jetës, kampioni në not garon me peshkaqenin e bardhë

Drejtuesi i Tottenhamit, Daniel Levy, i ka dorëzuar çelësat e stadiumit White Hart Lane, pas ndeshjes me Manchester United ku e festuan me fitore.

Procesi i demolimit të stadiumit do të zgjatë 12 javë, ndërsa një pjesë e mirë e stadiumit të ri që do të ketë kapacitet afër 62 mijë ulëse ka filluar të ndërtohet në të njëjtin vend.

Drejtori i këtij projekti, Mace, e ka marrë nga tani kontrollin për të nderuar stadiumin e ri.

“Sot është një ditë historike për ndërtimin e stadiumit tonë të ri që do të jetë i një klasi botëror”.

“Ky stadium përmban një histori 118 vjeçare dhe shumë kujtime të bukura”, ka thënë Levy.

 

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.