Pesë shtetas të Maqedonisë pësojnë aksident të rëndë në Budapest

Pesë shtetas të Maqedonisë pësojnë aksident të rëndë në Budapest

(VIDEO) PAMJE NGA VENDI I NGJARJES NË GLLUMOVË
Ndjekje si nëpër filma, policia qëllon me armë ndaj 2 shqiptarëve (FOTO)
BESA E SHKARKON KRYETARIN BILALL KASAMI
Tmerr: Nëna lejon 1800 meshkuj t’i përdhunojnë vajzën e mitur, ja arsyeja e frikshme

Pesë shtetas të Maqedonisë janë lënduar në aksidentin e rëndë që ka ndodhur në afërsi të autostradës M5 në afërsi të Budapestit në Hungari.

Lajmi është kumtuar edhe nga autoritetet hungareze. Deri tek aksidenti ka ndodhur kur janë përplasur dy makina, njëra e tipit “Mercedes” me targa bullgare, ku ishin shtetasit e Maqedonisë, ndërsa tjetra e tipit “Ford” me targa gjermane. Makinës me shtetasit e Maqedonisë I është shpërthyer goma, dhe kjo ka bërë që makina e tipit “Ford” ti godas nga prapa, pasi që po shkonte me shpejtësi të madhe. (INA)

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.