Pritje madhështore e Shkëndisë nga KF Shkupi (FOTO)

Pritje madhështore e Shkëndisë nga KF Shkupi (FOTO)

LIVE Real – Mançester (LINKU SHQIP)
VIDEO | Kuvend, Spasovski e lëshoi videon e Taleskës ku thotë se Gruevski e ka pranuar platformën e BDI-së
Apel minsitrit për diasporën, Edmond Ademi!
ZYRTARE: Drejtorit që do t’i fiton dhe humb BDI-ja

Kampionati në Maqedoni tashmë ka filluar. Këtë fundjavë u zhvilluan ndeshjen e javës së dytë. Shkëndija pas suksesit të madhë në javën e parë si vendas kundër Vardarit (2:0), këtë javë ishte mysafir i ekipit shiqiptar KF Shkupi, njofton shprehja.

Shkëndija edhe pse si mysafir, ajo përsëri u ndjeh si në shtëpi. Futbollistët e Shkupit u kujdesën për një mikëpritje të futbollistëve që po e përfaqësojnë futbollin shqiptarë të Maqedonisë në Evropë, përkundër disfatës së thellë kundër Milanit, njofton shprehja.

Para fillimit të ndeshjes, futbollistët e Shkupit krijuan kordonin në dy anët, për një pritje si e shohim në fotografi. Rrallë ndodhë t’i bëhet pritje të tilla ekipeve kundërshtar në futboll. Përndryshe, ndeshja u mbyll me rezultat 0:3 për Shkëndijën, e cila nga dy ndeshja i ka tashmë dy fitore./shprehja.com

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.