Revoltohet Koço Danaj

Revoltohet Koço Danaj

Zbulohet shkaku i zjarrit në Londër (Foto)
LIVE Real – Mançester (LINKU SHQIP)
Sulmi në Uashington: Arrestohet autorja, sulmi s’ka të bëjë me terrorizëm
Shkelet me makinë 11-vjeçari në Kumanovë

Analisti, studiuesi dhe ish-politikani nga Shqipëria, Koço Danaj, përmes një statusi në Facebook ka reaguar ashpër ndaj nocionit ‘Ballkani Perendimor”, njofton shprehja.com. Danaj ka reaguar pasi ky nocion filloi të përdoret gjatë periudhës së Samitit të Triestit që po mbahet këto ditë. Shprehja.com ju sjellë revoltën e plotë të Koço Danajt:
Ballkani Perendimor ose nje nocion racist
Kush e shpiku termin Ballkani Perendimor???? Kur? Dhe pse ?
Kush eshte atehere Ballkani Jugor? Po lindor? Po Verior.
Ku jane? Dhe kush i ndau dhe pse i ndau. Cfare ndryshimi ka Bullgaria nga Shqiperia? Apo Bullgaria ishte koloni sovjetike dhe Shqiperia vend i pavarur nga askush.
Si mendoni pranohet ne BE nje minishtet i ndare greko-turk dhe nuk pranohet Shqiperia, vendi me me shume histori ne Europe.
Ballkani Perendimor ……dhe racistet e BE te kryesuar nga Merkel dhe Makron, Mogerini apo Han….tallen me 20 milion njerez. Ne ndihme te tyre jane politikanet e shteteve te nocionit racist ” Ata kane vetem nje detyre: Te rrijne ne pushtet vetem duke mashtruar popujt e tyre….
Ballkani Perndimor” dhe nje shaka tragjike mbi 20 milion njerez.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.