Rikthehet loja e shumë dëshiruar “Super Mario”, tashmë mund ta luani në rrugë (Video)

Rikthehet loja e shumë dëshiruar “Super Mario”, tashmë mund ta luani në rrugë (Video)

Një miliardë përdorues të WhatsApp e Telegram janë në rrezik nga ky virus
Maska që po çmend Instagramin: Dukeni 10 vite më të reja
Sony me tri modele të reja të telefonave në IFA
FOTO | Porsche sjell superjahtin luksoz 12 milionë eurosh

Shumë prej nesh e kujtojnë lojën e famshme “Super Mario’ e cila na ka mbajtur të gozhduar për orë të tëra përpara kompjuterit, por tani vjen në një version tjetër që mund të luhet në jetë reale.

Abhishek nga New York ka krijuar nivelin e parë të lojës ku nuk është e nevojshme që të ulesh në kompjuter, por të dalësh në rrugë apo në park për ta përdorur.

Ai ka vendosur një palë syze që i japin pamjen e lojës, ndërsa qëndron në rrugë dhe bën lëvizjet me një timon në dorë për të fituar, transmeton noa.

Ideja për të rikrijuar lojën e tij të preferuar i erdhi kur ishte duke testuar kufjet e Microsoft Hololens, dhe e mbaroi të gjithën për një muaj.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.