Rinia në Maqedoni – Blerton Arsllani

Rinia në Maqedoni – Blerton Arsllani

MASH zgjat orët mësimore nga 45 në 55 minuta, nxënësit nuk do të kenë më detyra shtëpie
Shkup-Veri, dëmtohen gomat e mbi 30 veturave
Ankesa të shumta të qytetarëve të Maqedonisë për keqpërdorim të dhënash personale
Ky është shqiptari i vrarë në Siri (FOTO LAJM)

Maqedonia, ky nje vend ku rinia shkilet e pershkilet. Nje vend ku padrejtsia mbrohet dhe te drejtit akuzohen per te zezat e ketyre “ te forteve”.

Eshte e dhimbshme kur pedofilet, kriminelet, huliganet mbrohen dhe grepi gjithmone hidhet per ti kapur ata qe ne jeten e ttre kane synime te qarta, te pastra dhe te drejta.

Ketu ku maqedoni te kupton me mire se sa vellau yt i nje gjaku qe i ka thene vetes shqiptar. Eshte mjerim kur kercenohet rinia per te mos nxjerre fryte kur fillon ti hape krahet e niset drejte rruges se sukseseve dhe perparimit. Ketu ku shoqeria te kufizohet e veprimet e tua duhet ti nderrmare gjithmone dikush.

Sofisti i njohur Transimarku qe gjithe jetes se tij u morr me ligjet gjithmone thoshte se „Ligjet jane bere nga grupet sunduese …“ dhe keshtu ndodh edhe ketu, ligjet i bejne te fortet.

Me vjen keq qe mbi shume te ri hidhen akuza marremendese dhe qesharake njekohesisht, akuzohen per terrorizem, dhe shume veprime tjera te renda.

Ku mbetet motivimi i rinise per te punuar per ardhmeri te ndritshme perderisa cdo i dyti i ri duhet te shkoje ne stacione per problemet e dikuj tjeter.
Blerton Arsllani – Strugë

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.