Ronaldo përshendet me ‘Selam Aleyküm’ (Video)

Ronaldo përshendet me ‘Selam Aleyküm’ (Video)

SHGSK-ja uron ditën e gazetarëve sportivë
Rekordmenia 84-vjeçare fierake që u martua me sportin
Sfida e jetës, kampioni në not garon me peshkaqenin e bardhë
Rexhepi thumbon disa kampionë të vetshpallur: Me gënjeshtra dhe gënjeshtar rrënohet sistemi

Cristiano Ronaldo mbrëmë ndaj Sociedad u dukë të jetë në top formë ku shënoi një tre golësh.

Pas ndeshjes, portguezi u takua me luftëtarin e UFC, Khabib Nurmagomedov të cilit i dhuroi një fanellë me emrin e tij.
Në një video të publikuar nga Khabib në llogarin e tij në Instagram, Ronaldo nuk hezitoi të përshendet fansat e tij në mënyrën Islame, me ‘selam alejkum’.

Cristiano Ronaldo në shumë raste ka treguar se nuk e ka problem që të promoj edhe vlerat e religjioneve tjera duke shtrirë kështu popullaritetin e tij edhe në shtetet me religjione të ndryshme nga ajo që i takon personalisht.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.