Shah: Garry Kasparov e përfundoi turneun e parë pas tërheqjes

De Boer merr ofertë nga Crystal Palace
Lëndimet e muskujve adductor, pubalgjia, rehabilitimi i tyre tek sportistët dhe rikthimi në sport.
Kosova dhe Shqipëria i dhanë madhështi Kampionatit Mbarëkombëtar
Kosova, e bronztë në Kampionatin Evropian për rajone


Shah: Garry Kasparov e përfundoi turneun e parë pas tërheqjes
Ish-kampioni botëror në shah, Garry Kasparov, e ka përfunduar turneun e parë pas tërheqjes nga shahu aktiv, duke u plasuar në vendin e tetë në konkurrencën e 10 lojtarëve.

Kasparov luajti kundër shahistëve shumë më të rinj në turneun me lëvizje të shpejta, në Sent-Luis në Shtetet e Bashkuara.

Ish-kampioni botëror luajti në formë jostabile, duke i fituar pak lojë kundër 10 lojtarëve të tjerë, në mesin e të cilëve ishin edhe katër shahistë në listën e 10……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.