Shkolla e Mesme “Marija Kiri Skllodovska” shënon ditën e Mësuesit

Shkolla e Mesme “Marija Kiri Skllodovska” shënon ditën e Mësuesit

FOTO | Incident i rëndë në Shkup, lëndohen 8 pjestarë të njësisë speciale
Shqiptari që u fut në ndeshjen e Superkupës (FOTO)
UNT dhe Universiteti i Tiranës nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi
Ja se çfarë ka ndodhur me shoferin e kamionit që ra në shesh

Shkolla e Mesme e Qytetit të Shkupit “ Marija Kiri Skllodovska”, për nder të festës së “7 Marsit “ edhe këtë vit shënoi ditën e mësuesit në Qendrën e teatrit për fëmijë me një program të pasur artistik.

Unioni i nxënësve pranë Sh.M.Q.Sh “ Marija Kiri Skllodovska “ prezantuan me monolog, poezi, aktrim dhe valle. Nuk munguan edhe emocionet në këtë shfaqe.

Një faleminderim i veçantë deri tek “Komuna Çair” , “Uka Komerc” dhe “Qendra e teatrit për fëmijë” të cilët kontribuan që ky eveniment të realizohet me sukses.

Ndërsa, Ndihmës drejtori Vedat Mustafa ua uron të gjithëve mësuesve 7 Marsin, duke potencuar se u bënë 131 vjet nga hapja e parë e mësonjtores së parë shqipe dhe është rrugë shumë e gjatë që është bërë deri më tani në edukimin e brezave të tërë të arsimit ndër vitesh.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.