Shkololli: Sport atraktiv në Kosovë, që emocion të rinjtë

Luiza Gega braktis botërorin e atletikës për shkak të lëndimit
Inter refuzon 40 milionë euro për Perishiq
Maqedonia kërkon në përfaqësuese talentin e klubit zviceran
Trajnerët që kanë qenë të suksesshëm edhe si lojtar


Shkololli: Sport atraktiv në Kosovë, që emocion të rinjtë
Është një nga sportet pak të njohur në shtetin e Kosovës, por në fakt është atraktiv dhe zgjon kureshtjen edhe nga të rinjtë, pa dyshim është sporti CrossFit. Egzon Shkololli nga Peja, është ndër të parët në Kosovë që ka filluar të praktikojë ushtrimet fizike CrossFit. I riu 28-vjeçar, punon me përkushtim dhe me synim që këtë sport një ditë ta bëj shumë të popullarizuar.

Është nga sportet që ka shumë elemente atraktive, por që duhet punë e……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.