Shoferët të kenë kujdes në komunikacion, vera sjell shumë aksidente në Maqedoni

Shoferët të kenë kujdes në komunikacion, vera sjell shumë aksidente në Maqedoni

Përmbledhje e shkurtë e fitores së Edi Ramës
Tragjedi në Gjermani, vritet në dasëm 30 vjeçari nga Maqedonia
“BE fajtore për vdekjen e refugjatëve”
Ja pamjet e “terrorizimit” të skuadrës së ‘Skëndërbeut’ nga policia maqedonase (Video)

Këshilli Republikan për Siguri në Komunikacion dhe Rrugë (KRSKRR) paralajmëron se po afrohen ditët më të keqija për komunikacionin vendor, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas tyre, gjatë verës së kaluar në komunikacion humbën jetën 65 persona, respektivisht 50% e numrit të përgjithshëm vjetor. Vetëm në vitin 2017, deri më 15 qershor, në komunikacion kanë ndodhur 36 raste fatale, 8 nga të cilët vetëm në qershor.

KRSKRR-ja kërkon që pjesëmarrësit në komunikacion të jenë të vëmendshëm nëse dëshrojnë që t’u ikin aksidenteve dhe fatkeqësive tjera në komunikacion./Telegrafi/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.