Shqiptarët me tre kryeparlamentarë në Ballkan

Shqiptarët me tre kryeparlamentarë në Ballkan

Rrahen pas një zënke në Facebook
“Betmeni” i protestave, pëson aksident (Foto)
Flet gruaja që u kap “mat” me të dashurin nga familja e burrit: E vërteta e videos lakuriq në krevat
“BDI të merret me shqiptarët, jo me homoseksualët”

Me zgjedhjen e kryeparlamentarit të ri në Maqedoni, z. Talat Xhaferit, shqiptarët fituan kryeparlamentarin e tretë në po aq shtete të Ballkanit, Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni, njofton Flaka.

Emërimi i një shqiptari në krye të Parlamentit të Maqedonisë, bëhet për herë të parë pas 27 vitesh pluralizëm. Posti i kryeparlamentarit paraqet një nga tre postet kryesore të shtetit, presidencës, qeverisë dhe parlamentit.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.