Shtetasi i Maqedonisë humbë jetën në Shqipëri

Shtetasi i Maqedonisë humbë jetën në Shqipëri

Nusja humb jetën rrugës për në dasmën e saj, ku e priste dhëndri pranë altarit – publikohen pamjet e rrëzimit të helikopterit (Foto/Video, +16)
Edi Rama nis turin e falënderimit dhe dëgjimit në Shqipëri
Ja vendimet nga Kuvendi Qendror i LR-PDSH
Ish-ushtari i UÇK-së porosi Taravarit

Shtetas i Maqedonisë humbi jetën sot në aksident komunikacioni në Shqipëri, në aksin rrugor Librazhd-Prenjas, pasi që vetura me të cilën ka udhëtuar ka dalë nga rruga.
Drejtuesi i veturës ka vdekur në vendin e ngjarjes ndërsa katër personat tjerë që janë ndodhur në veturë, me lëndime të rënda janë dërguar në spital, ku kanë pranuar ndihmë mjekësore.
Aksidenti ka ndodhur në distancë tre kilomtra nga qyteti Prenjas, afër fshatit Urak, në afërsi të vend kalimit kufitar Qafë Thanë ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë.
Shkaktar i aksidentit supozohet të jetë korsia e lagur nga reshjet e sotme të shiut

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.