Shtypni këtë pikë afër veshit dhe shikoni përfitimet shëndetësore

Shtypni këtë pikë afër veshit dhe shikoni përfitimet shëndetësore

Thuani “Jo” lëngjeve të frutave për fëmijët deri në 1 vjeç
Era e keqe e gojës paralajmëron gjashtë probleme shëndetësore
Askush nuk e ha, shëron 150 telashe: Erëza që vlen si ar!
Dy mënyra të thjeshta për të zëvendësuar efektin e kafes në mëngjes

Ne të gjithë e dimë se mbajtja e peshës së duhur trupore është jashtëzakonisht e vështirë, apo jo? Gjëja më e keqe është se shumë njerëz në mbarë botën, sidomos të rinjtë, po bëhen obezë shumë më të shpejtë se më parë.

Mjekët janë të shqetësuar për mbipeshën edhe te fëmijët e vegjël që në lindje. Ndoshta ju që e keni këtë problem keni provuar dieta, palestër, vrapim. Dhe e dini se nuk mund të bëni asgjë nëse nuk hani shëndetshëm dhe nëse nuk pini shumë ujë.

Për fat të mirë, ne do t’ju tregojmë edhe një truk të thjeshtë, që do t’ju ndihmojë të përshpejtoni procesin e humbjes së peshës.

Një lajm i mirë është se përveç lehtësimit të të përzierave, të vjellave, dhimbjeve të kokës, ‘acupressure’ (shtypja e një pike të veshit) është gjithashtu e dobishme në humbjen e shpeshës.

Ekspertët mjekësorë thonë se kjo teknikë e thjeshtë mund t’ju ndihmojë të kontrolloni oreksin dhe urinë tuaj, ndërsa në të njëjtën kohë përmirëson tretjen.

Vendoseni për disa minuta gishtin tuaj në trekëndëshin afër veshit, duke e shtypur. Hapni dhe mbyllni nofullën tuaj për të gjetur një pikë ku ajo ka lëvizjen maksimale. Kjo është pika më aktive mes veshit dhe nofullës suaj. Tani shtypeni atë pikë për të paktën një minutë.

Kombinoje këtë teknikë me zakone të shëndetshme të të ushqyerit dhe ushtrime të moderuara. Do të shikoni se humbja e peshës do të bëhet në mënyrë të natyrshme dhe surprizuese./tesheshi.com/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.