Spanjë – Një myslimane rrihet për vdekje nga një bandë në Madrid

Spanjë – Një myslimane rrihet për vdekje nga një bandë në Madrid

Policia arreston një protestues afër Bit Pazarit, ja pse
Tërmeti në Shkup, flet drejtori i Institutit Sizmologjik
Kanë mbetur edhe 4 muaj, vraponi kush ka vetura të vjetra…në të kundërtën…
Kumanovë, mungojnë tabelat në gjuhën shqipe (FOTO)

Një grua myslimane 38-vjeçare është rrahur për vdekje nga një bandë kriminelësh në lagjen Usera të kryeqytetit të Spanjës, Madrid…

Ngjarja ka ndodhur afër stacionit të metrosë në këtë zonë. Gruaja u dërgua menjëherë në spital për trajtim për shkak të plagëve, mavijosjeve në trup dhe efekteve shokuese që kishte lënë ngjarja e tmerrshme tek ajo.

Policia spanjolle rastin e ka vlerësuar si “krim të urrejtjes”, që rridhte nga sulmet e fundit në Barcelonë.

Në sulmet e organizatës terroriste DAESH më 17 gusht në Barcelonë, 15 kishin humbur jetën 15 persona.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.