Strugani arrestohet me 15 kilogramë drogë në Turqi

Strugani arrestohet me 15 kilogramë drogë në Turqi

Qeveria e Maqedonisë do të blejë mish për 40 mijë euro
Policia në aksion i shkon në shtëpi gazetarit kontrovers maqedonas (FOTO)
ËSHTË ZHDUKUR NJË VAJZË NGA GOSTIVARI DHE NJË NGA GËRÇECI
Diaspora shqiptaro – amerikane porosi për Selën?!

Pas kontrollit, ekipet kanë konfiskuar gjithsej 14 kilogramë e 858 gramë marihuanë të ndara në 37 pako, të cilat ishin vendosur në pjesë të fshehta të automobilit

– Afër 15 kilogramë lëndë narkotike marihuanë janë konfiskuar nga një shtetas i Maqedonisë në vendkalimin kufitar Ipsala të Turqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të siguruara, pas një denoncimi ekipet e sigurisë kufitare kanë kanë kontrolluar automjetin me targa SU5328AC të drejtuar nga shtetasi i Maqedonisë me inicialet I.D., i cili ka qenë duke hyrë në Turqi.

Pas kontrollit, ekipet kanë konfiskuar gjithsej 14 kilogramë e 858 gramë marihuanë të ndara në 37 pako, të cilat ishin vendosur në pjesë të fshehta të automobilit.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.