Superfinalja Juventus – Lazio. Caktohet fituesi në minutën 94′ (LINKU LIVE)

Superfinalja Juventus – Lazio. Caktohet fituesi në minutën 94′ (LINKU LIVE)

Befasi sonte në Champions League
Njihet kundërshtari i Prishtinës në Ligën e Kampionëve
Refuzoi Barcelonën, për Juventusin (FOTO)
“Zyrtare: Juventus ka blerë Bernardeschin”

Juventusi e filloi superkupën e Italisë tepër dobët, duke pësuar dy gola, njofton shprehja. Dygolëshi i Ciro Imobiles në 32′ dhe 54′ i solli vështirësi Juventusit. Pastaj në fund të ndeshjes, Juventusi me dy gola të shpejtë barazoi. Barazimin e siguroi përmes dygolëshit të Dybalës, në minutën 85′ dhe 90′.

Kur gjithçka mendohej se do të shkon në vazhdime, kështu nuk mendoi Murgia. Alessandro Murgia shënoi në minutën 94′, për t’i siguruar Lazios superkupën e Italisë, njofton shprehja. Në vazhdim është ceremonia e ndarjes së kupës./shprehja

Lazio vs Juventus

Live: Lazio vs JuventusPiala Super Italia FinalSenin, 14 Agustus, 01.45Stadio Olimpico#BolakuLive #HD #Sepakbola

Posted by Bolaku.info on Sunday, August 13, 2017

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.