SURPRIZË: Familja skamnore bëhet me shtëpi (FOTO)

SURPRIZË: Familja skamnore bëhet me shtëpi (FOTO)

Temperaturat në Arizonë, afër 50 gradëve: Vendi u shndërrua në “shkritore”! (Foto)
Guxim i rrallë! (VIDEO)
Ironia e Edi Ramës pas fitores bindëse
Taravari lehtëson procedurat e paslindjes për nënat (FOTO)

Humanisti nga qyteti i Prizrenit, Halil Kastrati, tashmë ka thyer kufinjtë e humanitetit. Ai tashmë njihet në shumë qytete shqiptare për humanizmin e tij, ndërsa sot ishte prezent në Has për dorëzimin e çelsave për familjen Gjibigji, njofton shprehja. Në prezentimin e kësaj suprize, Kastrati shprehet:

“E gezofshi banesen e re familja Gjibigji nga Lubizhda e Hasit

Zoti asnjeher nuk i mbylle te gjitha dyert

Ne pytjen tone drejtuar djalit te madhe ” Cilat jane deshirat tuaja Blerim” na tha:

“Te kemi nje shtepi tonen dhe te sherohem????

Para 5 jave ju vdes babai duke i lene pa shtepi e pa asgje, por tani ata e kane nje banese te tyre ne Prizren. Shume emocione e lote gezimi ne fytyrat e jetimeve. Falenderojm drejtorin rajonale te policise se Prizrenit e cila ka dhe propozimin dhe verifikimin per kete familje. Faleminderit te gjjthe bamireseve qe mundesuan gezimin e kesaj familje. Zoti mos ju humbte kurre”, përfundon Kastrati, transmeton shprehja./shprehja.com

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.