Takimi Rama-Zaev: “Premtimet shqiptarët e Maqedonisë, të bëhen vepra”

Takimi Rama-Zaev: “Premtimet shqiptarët e Maqedonisë, të bëhen vepra”

Përurohet sheshi “Skënderbej” në Tiranë, Rama për pak sa nuk u rrëzua! (Foto/Video)
Mblidhen qytetarë para Parlamentit. Festojnë qeverinë e re (FOTO)
Parti “ruse” po formohet në Maqedoni, ja plani
Rrahje e përgjakur në një një lokal në Tetovë

Kryeministri Edi Rama, përmes rrjeteve sociale ka shpërndarë një video nga takimi i sotëm mes tij dhe kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, njofton shprehja.com. Videos në fjalë, Rama i ka bashkangjitur edhe një përshkrim të përgjithshëm të takimit. Shprehja.com sjellë postimin e plotë të Edi Ramës:
“Në Trieste me kryeministrin Zoran Zaev, për forcimin e miqësisë dhe thellimin e gjithanshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve tona; me urimin që faqja e re e premtuar nga kryeministri Zaev në marrëdheniet ndëretnike mes dy popujve që formësojnë Maqedoninë mike, të shkruhet me vepra të prekshme për gjithë shqiptarët, të cilët jetojnë në shtetin fqinj????????????????”/shprehja.com
VIDEO

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.