Talenti i Barcelonës goditet me 5 plumba

Talenti i Barcelonës goditet me 5 plumba

Neymar punëson si truproje Nordine Taleb – garues në UFC
Memushaj tregon për përleshjen në fushë me Sadikun
Shqiptari nga Maqedonia sfidon veten në garën botërore në bodybuilding
Një delegacion nga Gjeneva vizitoi Komitetin Olimpik të Kosovës

Lojtari i akandemisë së Barcelonës, Anthony Borges, i ka shpëtuar kolegët e tij të shkollës së mesme duke treguar guxim të paparë. Bëhet fjalë për masakrën e Floridas që kishte ndodhur më 14 shkurtit.

Sulmuesi Nicolas Cruz kishte hapur zjarr me armë gjysmë-automatike brenda shkollës duke vrarë 17 persona, kryesisht mësues. Me atë rast, Borges 15 vjeç, u kishte shpëtuar jetën 20 shokëve e shoqeve të shkollës, pasi e kishte bllokuar derën e klasës ku gjendeshin 20 nxënës të tjerë.

Sulmuesi Cruz pastaj kishte gjuajtur me armë zjarri në derë duke e goditur Borgesin trim me 5 plumba, të cilët e goditën në gjymtyrë dhe njëri në shpinë, shkruan Syri.net. Për këtë veprim ai fillimisht u shpërblye me jetë, pasi edhe vetë i shpëtoi i gjallë dhe po shërohet me sukses në Miami.

Me të dëgjuar për veprimin heroik të Borges, drejtuesit e FC Barcelona kanë kontaktuar familjen e tij duke i ofruar mbështetje për shërim. Pastaj e nisi edhe aksionin humanitar me të cilin tashmë janë mbledhur mbi gjysmë milioni euro. Ai ishte pjesë e FC Barcelona Escola, një dege të shkollës së klubit katalonas në SHBA.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.