Telefonata e fundit e çiftit që humbi jetën në kullën Grenfell në Londër: Faleminderit për gjithçka çfarë ke bërë për mua (Foto)

Telefonata e fundit e çiftit që humbi jetën në kullën Grenfell në Londër: Faleminderit për gjithçka çfarë ke bërë për mua (Foto)

Maqedoni, Shteti do kthejë tatim rreth 500 euro për çdo familje, ja çfarë duhet të bëni
Sela në Strugë, Kasami në Tetovë
Lista e kandidatëve të Lëvizjes BESA në Çair
Lëkundet Ohri e Struga, tërmeti prej 4.1 ballë

Bisedat telefonike të një çifti të ri italian që kishin mbetur të ngujuar brenda kullës Grenfell, e cila u përfshi nga zjarri ku si rezultat edhe humbën jetën, kanë përlotur gjithë botën.

Ata në momentet e fundit të jetës u kishin telefonuar familjarëve në Itali, derisa po qëndronin të ngujuar në apartamentin e tyre në katin e 23-të të kullës 27 katëshe, transmeton Telegrafi.

Gloria Trevisan dhe Marco Gottardi që të dy 27-vjeç që së fundmi u fejuan dhe jetonin në Londër, kishin kaluar momentet e fundit të jetës duke u treguar prindërve se sa shumë i duan, transmeton Telegrafi.

Në telefonatën e bërë, Gloria i kishte thënë nënës së saj: “Faleminderit për gjithçka çfarë ke bërë për mua”.

Ndërsa Marco i cili mundohej ta mundte frikën derisa bisedonte me familjarët e tij, edhe pse i vetëdijshëm që flaka po i afrohej nga çasti në çast, i kishte thënë babait të tij se nuk duket diçka serioze.

Tre muaj më parë dyshja ishin zhvendosur nga Venediku në Londër, ku edhe po jetonin në katin e 23-të të kullës, ndërsa Gloria kishte planifikuar që një ditë pasi që kulla u përfshi nga zjarri të kthehej në vendlindje për të vizituar të afërmit.

Ndërkaq, babai i Marcos, Giannino i kishte telefonuar të birit në momentin që e kishte parë në lajme se një ndërtesë ishte përfshirë nga flaka.

Historia e tyre ka prekur zemrat e njerëzve dhe është kthyer ndër më të lexuarat në rrjet. Dy të rinjtë, që punonin si arkitektë në Londër, vdiqën në krahët e njëri-tjetrit. /Telegrafi/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.