Tentojnë të kalojnë kufirin, njëri me makinë të vjedhur e tjetri më 32.560 euro

Tentojnë të kalojnë kufirin, njëri me makinë të vjedhur e tjetri më 32.560 euro

Shqiptari nga Shkupi mahnit opinionin: E kupton që ka blerë telefon të vjedhur, e dorëzon në polici!
FOTO EKSKLUZIVE: Bashkë kundërkandidatët për Haraçinën
Hajnat vodhën 900 mijë denarë nga banesa e kumanovarit
Shokuese: Rapsodi kosovar vret gruan, vajzën e më pas dhe veten (FOTO)

Në doganën greke gjatë ditës së sotme janë arrestuar dy shtetas shqiptarë. Shtetasi i pare ka tentuar te kaloje nga Greqi ne Shqipëri duke pasur ne bagazhe shumën prej 32.560 euro për te cilat nuk kishte dokument justifikues.

Dogana greke ka mbajtur 25% te shumës si takse dhe pjesën tjetër e ka sekuestruar deri ne justifikimin ligjor te saj.

Ndërkohe shtetasi tjetër është arrestuar pasi po kalonte nga Shqipëria ne Greqi me një automjet, i cili rezulton i vjedhur ne Itali. /albeu.com/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.