Terim ka disa fjalë për shqiptarët

Terim ka disa fjalë për shqiptarët

Liverpool hyn në garë për Mbappe
A do të transferohet Shaqiri në Serie A? Konfirmohet e ardhmja e tij nga Stoke City
Shkololli: Sport atraktiv në Kosovë, që emocion të rinjtë
Maqedonia kërkon në përfaqësuese talentin e klubit zviceran

Përzgjedhësi i Turqisë, Fatih Terim, ka folur pas takimit mes Kosovës dhe kombëtares së tij.

Përfaqësuesja jonë pësoi humbje prej 1-4 nga kombëtarja turke në kuadër të eliminatoreve të Botërorit ‘Rusia 2018’.

Në deklaratën e tij, Terim i ka falënderuar tifozët shqiptarë për mikpritjen.

“I falënderoj të gjithë shqiptarët për mikpritjen. Nuk ishte një lojë e lehtë për ne kundër Kosovës”.

“Por, fitorja jonë dhe ajo e Islandës kundër Kroacisë, na jep mundësi që të shpresojmë për kualifikim direkt”, ka deklaruar Terim. /Telegrafi/

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.