Top 100 sportistët më të famshëm në botë, e gjeni kush renditet i pari?

Njeriu më i fortë në Kosovë, me një dorë e mbajti lart gazetaren
Bezhani u rizgjodh president i Komitetit Olimpik Kombëtar
“Gërmia555” befasoi në garën triatlon
Euro U-21, Gjermania e nis me fitore ndaj Cekisë


Top 100 sportistët më të famshëm në botë, e gjeni kush renditet i pari?
Rrjeti sportiv «ESPN» përmes analizave të saj ka ranguar sportistët më të njohur të botës, njofton “Bota sot”. Pjesë e analizave janë ndjekësit në rrjetet sociale si Instagram, Twitter si dhe kërkimet në “Google”.
 
Në listën e Top 100 në vendin e parë renditet ylli i Realit Cristiano Ronaldo, përpara legjendës të NBA, Lebron James dhe kundërshtarit të Barcës, Lionel Messi. Në vendin e katërt renditet zvicerani Roger Federer.
 
Lista është e……
Source: botasot

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.