Tre tërmete të reja dridhin Maqedoninë

Tre tërmete të reja dridhin Maqedoninë

Spanjë – Një myslimane rrihet për vdekje nga një bandë në Madrid
Flet gruaja që u kap “mat” me të dashurin nga familja e burrit: E vërteta e videos lakuriq në krevat
Dika: Zaevi ka marrëveshje të fshehtë me Gruevskin
Receta festive, çfarë këshillojnë shefat? (VIDEO)

Ohri vazhdon të mbetet në qendër të vëmendjes, por kësaj radhe jo për turizmin që ofron, por për dridhjet e tokës që nuk kanë të ndalur.

Dy tërmete të reja janë regjistruar gjatë mëngjesit të hershëm. Njëri ka ndodhur në ora 02:37 minuta dhe ka qenë i fuqisë 3 shkallë Rihter. epiqendra ka qenë 8 km në lindje të Ohrit dhe në 5 km thellësi.

Tërmeti i dytë ka ndodhur në ora 04:41 dhe ka qenë me fuqi 3.1 shkallë Rihter. Epiqendra ka qenë 13 km në verilindje të Ohrit, në thellësi 1 km.

Tërmeti i tretë ka ndodhur pak para disa minutave.

Tërmetet nuk kanë shkaktuar ndonjë dëm material, përveç shqetësimit të vazhdueshëm te qytetarët e Ohrit dhe rrethinës./lajmpress

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.