Tronditet Maqedonia: Fqinji me çekiç vret një person dhe katër antarë tjerë të familjes

Tronditet Maqedonia: Fqinji me çekiç vret një person dhe katër antarë tjerë të familjes

E tepron me alkoolin, vdes i riu shqiptar
Prishtina bëhet me treg të luleve (VIDEO)
Publikohet “bomba” për skenarin serb në Maqedoni, ja biseda e përgjuar se çfarë po bënte agjenti i shërbimit sekret serb (DOKUMENTE)
FOTO | Zbulohet identiteti i sulmuesit në Londër, që la të vdekur katër persona dhe mbi 20 tjerë të lënduar

Një person është vrarë ndërsa katër të tjerë janë lënduar në qytetin e Velesit.
Policia njofton se rreth orës 03:00 pas mesnate S.V (46) me dhunë është futur në shtëpinë e bashkëfshatarit të tij D.N (66) me të cilin ka pasur marrëdhënie jo të mira.
S.V me një çekiç dhe levë u ka shkaktuar lëndime në kokë D.N., bashkëshortes së tij L.N (55) dhe vajzës 31-vjeçare, të cilët kanë qenë në katin e parë.
Më pas ai ka vazhduar në katin e dytë ku ka jetuar vëllau i D.M.
Fqinji sipas policisë, transmeton SHENJA, ka sulmuar edhe vëllaun T.N (63) dhe bashkëshorten V.N (53).
Të gjithë të lënduarit janë dërguar në spital, ndërsa D.N nuk ka arritur tu mbijetoj plagëve.
Për shkak të seriozitetit të lëndimeve bashkëshortja e të ndjerit me urgjencë është dërguar në Qendrën Klinike në Shkup.
Nga MPB informojnë se sulmuesi është arrestuar, ndërsa policia po punon në zbardhjen e plotë të rastit.

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.