“URGJENT ndihmë, zjarri do të djegë shtëpitë”, lajmëron tetovari

“URGJENT ndihmë, zjarri do të djegë shtëpitë”, lajmëron tetovari

Zaev zbulon platformën e LSDM në negociatat me partitë shqiptare
ALI AHMETI: Me 15 Tetor i pari i Shkupit të vjetër do jetë Visar Ganiu
Zbritje drastike e çmimit të naftës, një litër nga e hëna kushton 55 cent
Javën e ardhshme do të votohet rikthimi i linjave 9 dhe 19 në Shkup

Një qytetar i fshatit Gurgurnicë të Bërvenicës, kërkon ndihmë urgjente, njofton shprehja. Pas përfshirjes së një pjese të madhe të hapësirës nga zjarri, ai njofton gjithë autoritetet se zjarri është afër shtëpive ku banojnë.

Ai kërkon që së paku lajmi të shpërndahet sa më shumë. Shprehja ju sjellë njoftimin e plotë të shkruar një orë më parë nga qytetari Elmedin R. Aliti:
“Miqt e mij gazetar, ju lutem urgjentisht beni thirrje organeve kompetente te nderhyjne sepse situata eshte kritike nga zjarri qe ka kapluar bjeshken ne Gurgunicë,po perhapet me shpejtesi të madhe nga era si dhe i afrohet malit qe eshte ngjitur me fshatin.
Ju lutem shperndajeni lajmin sepse nevojitet ndihme, situata është shumë serioze.
Faleminderit”/shprehja.com

Nëse shtypni reklamat më poshtë mundësoni funksionimin e portalit tonë. Ju falemnderit.